HotAC: Mission: The Refueling Station, Part II: Disable senzor net – 2 hráči

Ani o vánocích není v galaxii klid. Odehráli jsme další misi. V této misi šlo o deaktivaci senzorů a přípravy letky k útoku a obsazení stanice Impéria, která slouží jako čerpací stanice.


Mission Briefing:
“The operatives onboard the HWK-290 you rescued have brought us some critical intel.
The asteroid field they were investigating in the Argus system
conceals an Imperial refuelling station. If we can capture this
base, we would gain a welldefended stating area, deep in Imperial space.
However, the base is protected by an early-warning sensor net, which would give the Empire ample time to prepare against any attack we launch. Disable it before we can strike!”

V prvním kole proti nám ze sektoru 2 a 5 letěly dvě letky po dvou TIE Figtherech. Letěli jsme směrem k sektoru 5 s tím, že já s X-Wingem budu deaktivovat senzory a Radek s Y-Wingem zaútočí na letku TIE. Cestou jsme úspěšně deaktivovali jeden senzor. Poté co jsme se dostali na dostřel, jsme jsme krásným soustřelem v kombinaci s šikovně odhozenou clusterovou minou zničili celou letku TIE fighterů.


Pokračovali jsme dál ve formaci k druhé letce TIE Fighterů. Deaktivace zbývajících senzorů byla celkem problematická. Senzory jsou skryté a umístěné v poli asteroidů, což pilotům Rebelů práci značně stěžuje. Zničení senzoru není zase až tak na pohodu. Každý má Agility 3 a Hull 2 a každý je vybavený rušičkou což znamená, že jeden hit útočníka je nulován. V průběhu End phase, musí každý pilot Rebelů udělat kontrolu senzorů dle zadaných pravidel. Pokud neuspěje, vyletí odkudkoli TIE Interceptor za každý neúspěch.

Po zničení poloviny senzorů se ze sektoru 3 vyřítil TIE Defenter s elitním pilotem. Štěstí bylo na naší straně. Podařilo se nám zničit TIE Figthery, poslední senzor a síť tímto deaktivovat.


Rebelové mohou v klidu do další mise obsadit čerpací stanice.