Horus Heresy: Zone Mortalis – Assault Mission

Horus Heresy: Zone Mortalis – Assault Mission

Ve středu jsem odehrál svoji první bitvu Zone Mortalis ve „třicítce“. Musím říct, že i přes spoustu pravidel, chyb atd. jsem si hru rozhodně užil.

16. legie Astartes Sons of Horus (SoH) napadla bunkr 3. legie Astartes Emperor’s Children Loyalist (ECL) s rozkazem vyhladit obránce a převzít kontrolu nad objektem.

V prvním kole se neodehrálo nic podstatného. Po vpádu jednotek SoH do bunkru se spustil alarm a ECL se začali připravovat na obranu objektu.

V druhém kole terminátoři Sons of Horus zkoušeli teleport a zastavit Heavy Support Bolter Sqad ECL. K velkému údivu obou stran se terminátoři zhmotnili ve zdi, takže protihráč, rázem přišel o jednotku za cca 300 bodů. Obráncům vyšel deployment další jednotky tactical a jednoho z hrdinů.

Terminátoři SoH se teleportovali, ovšem jde taky o to, kde se zhmotní.

No …, tentokrát se jim to nepovedlo. Zhmotnit se ve zdi není dobrý.

Ve třetím kole jsem využil pravidla The Maru Skara a kostka určila můj deploy pro Tactical Support Squad (Legion Plasma), na levé straně stolu na hranici s nepřítelem. Stačilo jenom otevřít dveře. Dveře nakonec odpálil nepřítel. Došlo k přestřelce. Seržantovi ECL bouchla v plasma v ruce a zemřel. ECL přišly o svého Delegatus Warlorda a oponent získal první body. SoH hodně grilovali a grilovali opravdu dobře.

V bunkru se také grilovalo.
Půl jednotky pryč.

I přes veliké ztráty ECL se čtvrté a páté kolo otočilo v jejich prospěch a „z útočníka se stal obránce“, který pomalu, ale jistě ztrácel jednoho chlapa za druhým. ECL zvýtězili jak na body, tak na sílu.
Objekt byl uchráněn!

SoH grilují rádi a drilují dobře.
Ovšem, na každého jednou dojde. Melta bomby Dreadnoughtovi nevoní.