Horus Heresy: Zone Mortalis – Fight for Orbit

Segment Pacificus

Na oběžné dráze planety Tanith v segmentu Pacificus chtějí jednotky Sons of Horus hacknout obrannou zbraňovou orbitální stanici. Tu potřebují zneužít k nadcházejícímu útoku a k podpoře svých bitevních lodí. Vojska Emperor’s Children mají za úkol zabránit zneužití stanice i za cenu zničení. Orbitální stanici navedou mimo oběžnou dráhu a nechají ji shořet v atmosféře planety. Čas utíká a SoH dělají vše proto, aby sekvenci stanice zrušily, ovládly zbraňové systémy a splnily svůj úkol. Stanice začíná být přitahována gravitační silou a dostává se k bodu odkud není návratu. Na palubě se rozpoutal tvrdý a nemilosrdný boj o přežití. Zbývá posledních pár okamžiků k nalodění do poslední funkční vyloďovací lodi, která je k dispozici v docích ve spodních palubách.

Jednotka Tacticals obsazuje hangár. Dochází k přestřelce s mariňáky SoH.
Těsně před rozhodujím úderem Emperor’s Children.

V posledním pátém kole Heavy Squad Emperor’s Childrens zniční nepřátelského Drednougta. Delegatus s jednotkou Tacktikalu zdecimovali poslední hrstku vojáků Sons of Horus.

Vojáci EC se naloďují do lodi a úspěšně opouští orbitální stanici za 5 minut dvanáct. Sledují jak se stanice rozpadá a plánují jak tento úspěch zapijí nefiltrovanou dvanáctkou v restauraci Na Zámeckém náměstí.