Horus Heresy: Boje o Khry Vanak – Sons of Horus vs. Emperor’s Children

Horus Heresy: Boje o Khry Vanak – Sons of Horus vs. Emperor’s Children

Boje o kulturní a politické město Khry Vanak byly zahájeny. Vojska Sons of Horus a Emperor’s Children svedli boj o jednu z důležitých příměstských lokalit, která byla již tak zničena předchozí vlnou útoků na Istwaan 3.


Včerejší hra byla zajímavá. Po dlouhé době padl los na hru na výšku. To pro mě samotného byla docela změna a snad i premiéra. Po nasazení jednotek Empero’s Children si vysadil vojsko i protihráč a pokusil se vzít si iniciativu, což se mu nepovedlo.

Primární cíl: Ten kdo má na konci hry na nepřátelském území jednotku, která může skórovat získá 2 Victory pointy. 1 VP je za zničení nepřátelské skórující jednotky na vlastním území.
Sekundární cíl: Zničení nepřátelského Warlorda přinese další 1 VP. A ten, kdo zničí oponentovi více jednotek získá další 1 VP.

Emperor’s Children začali přesunem svých sil směrem k nepříteli. Ovšem byli zaskočeni Rhinem na konci bulváru, následovaným motorkářskou jednotkou. Středem v krytu ruin budov se plížila jednotka vybavená Plasma guny. Perimetr ze záloh jistila Heavy Squad s Heavy Boltry. Pravé křídlo jistila artilerie Quad Launcher, která zahájila střelbu dělostřeleckou přípravou na pozice motorkářů. Baráž nebyla úspěšná. Po přesunu jednotek Sons of Horus, se v druhém kole na nepřátelské území obchvatem dostal Rylanor. Tím se dostal nalevo od nepřáteského Rhina. Rhyno ovšem zničila Plasma jednotka střelbou do právé strany. Rhino vybuchlo. Motorkáři Sons of Horus uspěšnou palbou z twin-linked plasma zbraní zničili Rylanora (prokletí nového modelu nasazeného do první hry).

V dalším kole Emperor’s Children Plasma Squad pomstili smrt Rylanora a celou jednotku motorkářů usmažili a rozebrali na atomy.

Na levé straně města se SoH Dreadnaught potkal s Tactical jednotkou EC. Boj byl dlouhý a krvavý. Dred pomalu a jistě decimoval celou jednotku, poslední muž jednotky – seržant věděl, že jde na smrt, ale i tak šel na steč. Šikovně se dreadovi dostal do zad, kde umístil melta bombu. Operace byla úspěšná a skutečně sebevražedná. Ještě než bomba výbuchem zničila dreadnaughta, byl seržant dreadnaughtem zabit. Celá levá strana padla.

Ve stejném okamžiku se jednotka terminátorů Sons of Horus teleportovala před katedrálu, kde na balkóně hlídala Heavy Bolter Squad. Terminátoři byly pro EC opravdu oříškem. I když se SoH Terminátoři dostaly do křížové palby, stály a držely pozici doslova a do písmene do posledního muže. Byl to krvavý boj. Pozici terminátorů ostřelovaly plasmy zezadu, Heavy Boltry ze předu, taktická jednotka spolu s Warlordem z leva a baráž artilerie ze zhora. Navíc při dělostřelecké palbě jeden z granátů padl do vlastních řad a zabil tři muže Tactical jednotky. Když vítr odvál prach a kouř, na pozici zůstal stát jeden terminátor, který přinesl vítězství pro Sons of Horus.

Hra skončila na body 4:0 pro SoH.


Udělal jsem spoustu taktických chyb. Něco bych omluvil hráčkou nezkušeností, něco „strachem“ z nepřátekské techniky (Rhino, motorky). No a své udělaly jako vždy kostky, které mě včera ultra nepadaly.