Contact of Heroes: Bouře oceli

Contact of Heroes: Bouře oceli

S kamarádem jsme hráli dvě mise. Druhou a třetí. U druhé jsme zařadili pravidlo pro skupinové jednotky.
Hru jsme začali se třetím scénářem. Sovětské jednotky drtily Němce s přehledem. Dvěma sovětským jednotkám se podařilo obsadit vesnici Čerkasskoje a už ve čtvrtém kole sovětská vojska zvítězila se 7 vítěznými body.
Mise číslo dvě se začala chybou Němců na začátku prvního kola. Díky této chybě se zdálo, že sovětské jednotky dostanou pilota hned, a pak už jenom obsadí body v Sokolovce. Ale díky kostkám se během okamžiku unavila celá sovětská armáda a Němci obrátili boje ve svůj prospěch. Hra skončila ve třetím kole totálním smazáním sovětských jednotek. Němci získali 13 vítězných bodů.

U téhle hry mám jeden jediný problém, a to jsou kostky, které rozhodnou o tom, zda se mi jednotka unaví či nikoliv. Jelikož jsem hráč wargamingových her, mám s kostkami problém obecně.

Akční body velení musí člověk použít opravdu s velkým rozmyslem. Zrovna tak karty. Po včerejšku vím jedno, akční body velení budu primárně používat k ovlivnění hodu na cenu akce.

Tuhle hru jsem si opravdu oblíbil a těším se na další a další mise. Těším se na dělostřelectvo, leteckou podporu, dým, miny, zákopy atd.

Druhá mise. Německý sestřelený pilot zachráněný a na drzouna obsadili dům ve vesničce, který drželi Sověti.