Black Seas – Letter of Marque – SOLO hra

Black Seas – Letter of Marque – SOLO hra

Dneska jsem zkusil SOLO hru Black Seas a to druhý scénář z knihy pravidel. Spíš tedy jsem si scénář dal jako inspiraci a trošku si jej poupravil.


Pirátům na ostrově po silvestrovských oslavách došel rum. Věděli, že kolem ostrova vede obchodní stezka a že určitě poplují první novoroční zásilky chlastu na pevninu. Jako novoroční předsevzetí si dali konvoj přepadnout a zboží ukrást.

Po nějakém čase se na horizontu objevily bílé plachty britského konvoje. Překvapením bylo, že obchodní loď doprovází pouze jedna fregata. Rozhodli se proto, k přepadu použít tři malé brigy. Vítr jim přál ze začátku. V druhém kole kole se vítr otočil a přinesl s sebou silnou bouři. I tak se povedlo jedné pirátské lodi zasáhnout fregatu. Jakmile bouře skončila začala skutečná bitva. Jedna z brig se snažila dvojici obchodního konvoje obeplout zezadu. Ostatní dvě se drze přiblížily hodně blízko. Kapitán fregaty vydal příkaz obchodní loď krýt i za cenu poškození vlastní lodi. Obě strany začaly mířit na stěžně a plachty. Souboj to byl krutý a salvám z fregaty podlehla první briga, která nejdřív přišla o kormidla, poté o děla na pravoboku. Posádka byla tak ohromená, že loď nestačila opravit a potopili se. Druhá briga přišla o stěžně a poškození lodi bylo tak masivní, že po chvíli šla ke dnu taky. Fregata dostala od zkušených pirátů taky pěkně naloženo. Nejdřív to dostala řádně posádka, poté přišla o kormidlo, které v zaseklé poloze dovolilo lodi plout pouze doprava. Byť to byla komplikace, tak to celou akci nijak výrazně neohrozilo a obchodní loď díky krytí bezpečně proplula. Hra skončila v sedmém kole.

Stoprocentně jsem udělal nějaké pravidlové chyby a mám i několik otazníků. Nicméně hru jsem si užil.