HotAC: Mission: The Refueling Station, Part I: Rescue Rebel Operatives – SOLO verze

Další starší report z kampaně, kterou jsem před lety začal ve verzi SOLO hraní. Snad bude bavit.


Mission Briefing: “We’ve received an encrypted message from one of our Rebel Operative teams in the Argus system. They were engaged in covert reconaissance of Imperial facilities in a nearby asteroid field.

Their HWK-290 has sustained heavy damage to its weapons and hyperdrive. They won’t make it back in one piece with their findings unless we scramble some fighter cover.

There’s a good bet the Empire has already dispatched fighters to intercept them too”.

Primární úkol: HWK musí vyletět z mapy v mém setup sektoru. Na celou operaci je 10 kol.
Sekundární úkol: Zničit všechny lodě Impéria. Za to jsou 2XP pro každého hráče. A 2XP pro pilota, který poskytl HWK nejvíce ochrany v podobě Action:Protect.

Cílem operace je zachránit poškozenou spojeneckou loď, kolem které slídí dvě letky TIE Fighterů. (Protože HWK nemám použil jsem model Y-WINGa, ale vlastnosti samozřejmě HWK). HWK má na sobě DMG faceup „Damaged Sensor Array“, Pilot Skill (PS2) a je bez modulů.
Doletět k HWK nebyl problém, ale na konci druhého kola měl HWK v zádech Alpha a Beta sq. Tito hlídkující TIE Fightery mají za cíl útočit na HWK do doby, než se jim do vzdálenosti 1 nedostane jiný cíl. Prvním útokem HWK získává 2x dmg.
Ve třetím kole se v sektoru 1 vynoří Elite Sq. v obsazení 1x TIE Interceptor s elitním pilotem, PS4 a výbavou: Stealth Device, Autothrusters a Predator. V mžiku byl u HWK. Tento útok díky krytí asteroidu byl v pohodě. Dalším kolem jsem se se svým X-Wingem dostal do těsné blízkosti HWK a tím donutil všechny piloty Impéria pálit na mě. V pátém kole se ze sektoru 6 přiřítil další TIE Fighter, Kolem naší letky začalo být hnusný horko. Přežíváme další útok. V sedmém kole v sektoru 4 připlouvá další TIE FIGTER, ten, ale není hrozbou. Důležité je odrazit útok. X-Wing odráží a se 2HP doprovázím HWK k místu Escapu. Vítězství v 8 tahu je moje.

The operatives have safely retreated, bringing us valuable  intel of the Argus System. We must mount another operation to further investigate in force.” +“Disable Sensor Net”

Výdělek za tuto misy byly pouhé 2XP za krytí HWK.