HotAC: Mission: The Refueling Station, Part III Capture Refueling Station – SOLO verze

Vkládám svůj poslední report hry, který jsem před lety odehrál. Od té doby jsem to nehrál, ale brzy začnu, takže další reporty budou následovat.

Mission Briefing:
“The sensor net surrounding the refuelling base is out of commission. Now is the time to strike and capture the facility for the Alliance! Your squadron must disable the station’s defenses and engage any fighter cover in the area. You will also be required to escort an assault ship full of rebel commandos to dock with
the station and capture it.
Once we begin the attack, the Empire is sure to scramble any remaining patrols in the area.
Stay alert, and may the Force be with you.”

Primární úkol:
Obsadit čerpací stanici:
A) Zničit generátory štítů.Pilot za zničení generátoru získává 1XP.
B) Útočná loď musí přistát v doku stanice a vysadit komando.
C) Komadno musí obsadit velitelské centrum.
D) Přežít do 12. kola (nebo zničit všechny nepřátelské lodě).
Sekundární úkol:
Pokud bude obsazena stanice, každý hráč získá 1XP za každý modul umístěný na stanici.

Když jsem tento scénář hrál poprvé, tak jsem ho odehrál špatně. Obsadil jsem totiž stanici, i když byly generátory štítů nahozeny – tudíž XP jsem si nepřipsal a dneska jsem to zahrál znovu. Tahle mise není vůbec snadná. Útočná loď má PS1 (PS = Pilot skill). Pilot bez skilu a loď bez modulů, za každého hráče má +1 štít. Můj Assault ship byl Y-WING.
Moje loď X-WING – Pilot PS3, Moduly: Intergated Astromech, R5-D8, Vectored Thrusters.

Za Imperium:
Na začátku z doku 1 vesmírné stanice letí 1x TIE Fighter – PS1 bez modulů. Ve 4. kole z doku 1 vylétne další TIE Fighter stejné konfigurace jako ten první. V kole 5. z doku 2 vyletí TIE Bomber PS2 , Cluster Missile, (já použil model TIE Punisher). No a v kole osmém ze sektoru, který určí kostka „d6“ vyletí libovolný TIE s elitním pilotem PS4 a Sensor Jammer, Shield Upgrade, Expert Handling. -Piloty lodí a typy „libovolných“ nechám vždycky losovat ženu, abych si nenadržoval.
Aby toho nebylo málo, tak na stanici jsou v konfiguraci pro jednoho hráče dvě Turbolaser věže – 5Hull, 0Shield, 2Attack, Range: 2-4, která útočí automaticky na loď, která je nejblíž. Dobrý je držet se ve vzdálenosti 1, ale nejde to pořád.
Každý generátor štítů má 2Hull, 3Shields, Každý štít, který je na stanici dává 1 defense kostku všem modulům na stanici.

Mno, vůbec se mi nadařilo sestřelit štíty. Ty musí jít jako první, aby útočná loď mohla do doku. Udělal jsem chybu, že jsem se vzdálil od Útočné lodi. Chce to totiž být pořád poblíž, provádět soustřely a hlavně Action: Protect Až v osmém kole jsem sundal 1x generátor štítů a jednu věž. Za tu dobu jsem, na obou lodích přišel o štíty. Zároveň v osmém kole d6 kostka určila, že se v sektoru 4 vyjevil TIE ADVANCED, která vpadla Y-WING v podstatě do zad a v desátém kole ho sestřelil.
Po pravdě prohra mě mrzí, někdy to zkusím znova. To by v tom byl čert.

Jak už jsem zmínil, HotAC je skutečně úžasný „MÓD“ pro X-WIND a věřím, že se jednou dostanu k partě fandů a zahrajeme si to ve více lidech.