The Fall of Karheight

The Fall of Karheight

Dnes měla Sigmarova armáda za úkol dobít pevnost a uvnitř obsadit dva velmi důležité body. Tato pevnost se nachází v tajemné oblasti s názvem The Eightpoints.

Oblast The Eidhtpoints leží uprostřed kosmu, spojena s každou Smrtelnou říší obrovským tajemným portálem. Před staletími byla oblast dobyta armádami Archaona Everchosena, nejmocnějšího bojovníka Temných bohů, a je neproniknutelnou baštou temnoty – aspoň tomu všichni věřili.

Po marné snaze nechat jednotky Slaves to Darkness vyhladovět, vydal generál rozkaz k útoku. Střelba Judicatorů na bojovníky, kteří číhaly na hradbách pomohla krýt jednotku Liberatorů při steči na hlavní bránu ve středu opevnění. Další jednotka Liberatorů na svoji příležitost čekala na pravém křídle. Na levém křídle Lord Celestant na svém Stardrakovi přelétl hradby kde se pustil do boje s bojovníky Chaosu.

Před bitvou

Jednotky generála Archaona si přivolaly jako posilu Deamon Prince, který když viděl, že hrozí prolomení hlavní brány rozhodl se podpořit své spolubojovníky. Archaon neměl kde přistát a proto se rozhodl zdecimovat aspoň jednotku Liberatorů, která jistila pravé křídlo. V tomto kole byly ztráty na obou stranách vyrovnané.

Prolomení opevnění na levém křídle.

Do dalšího kola Stormcastům nevyšlo přivolání jednotky ze zálohy, nicméně z Azyru sestoupily jednotky Retributorů a Protektorů. Retributoři vážně zranili Deamon Prince, který ač raněný se dostal podpořit boj o hlavní bránu. Po té, co jednotky Stormcastu za podpory ostřelování Judicatorů zničili Chaos Warshrine přišla opravdová mela. Souboj generálů. Rozzuřený Archaon udeřil takovou silou, že ohromený Lord Celestant nestačil zareagovat a byl vážně zraněn. Jeho štít vracel hromové údery zpět do okolí což stálo život Deamon Prince. Lord Celestant se chvíli stačí bránit avšak síly docházejí a pod zběsilým útokem Archaona podléhá. Avšak zbytek jednotek se velkou ztrátou nedá zastrašit a bojují dál.

Souboj titánů.

Raněný Castelant obsazuje jeden z důležitých bodů pevnosti. Kouzelník Knight Incantor sesílá tornádo směrem k raněnému Archaonovi čímž mu způsobí těžká zranění. Na ochromeného Archaona mezi tím z druhé strany stečují jednotky Protektorů a Retributorů, a doráží jej. Archaon umírá. Hrstka zbylých chaos wariorů již není překážkou ve splnění cíle.
Pevnost padla do rukou Sigmara a jeho vojska si připsala další vítězství.

Pevnost dobita.