Sklepáken

28.6. se v prostorách našeho klubu Kraken v Ústí nad Labem konala družební akce Sklepáken. Jednalo se o historicky společnou první akci klubů Kraken a Sklep. Účast byla velmi hojná – 13 lidí.

První místnost se okamžitě obsadila milovníky plastového cracku od GW. Hrálo se WH40K a KillTeam. Na stolech se utkali armády Tau, Space Marines a Adeptus Titanicus.

Battlereport: Potkali se dva hráči Death Guardy 500 + 500b a jeden warlord proti dvoum hráčům 500b Ultramarýna + 500b Death Watch a jeden warlord. Scénář: Suplies from above. (4 objectivy, na začátku každého kola se hází roll off za každý objectiv a výherce si objectiv posune kam chce až o 3 palce) tohle učinilo hru velmi taktickou ač tam bylo hodně faktoru náhody. A protože jsme se dohodli, že vyhrálo přátelství tak nebylo vítězů ani poražených.

Ve druhé místnosti se rozehrála velmi oblíbená desková hra Panství hrůzy (Mansions of Madness) a to scénář Únik z Innsmouth.

Pět vyšetřovatelů se ocitlo v tajemném přímořském městečku Innsmouth, aby odhalili záhadu prokletí tohoto místa a zároveň přežili noc. Jejich putování započalo v malém hotýlku, kde byli okamžitě napadeni jedním z obyvatelů, jehož vzezření bylo na míle vzdáleno obyčejnému zástupci lidské rasy. Poté se vyšetřovatelé rozhodli rozdělit a pokrýt co největší území. Jakmile otec Mateo otevřel dveře vedoucí na ulici, spatřil rozbouřený dav měšťanů a zasáhl silný pach rybyny. Bylo zcela jasné, že tito prapodivní mutanti hledali naše dobrodruhy. Po dlouhém taktizování a vyhýbání se konfliktům se vyšetřovatelům povedlo shromáždit dostatek důkazů k usvědčení celého města z jeho hrozivých činů. Po přivolání rybářské lodi rozsvícením majáku se hrdinům povedlo uniknout z města Innsmouth a zárověň se vyhnout jisté smrti.

Na dalším stole se rozehrála velkolepá bitva ve hře Star Wars Armada. Bohužel k pravidlům a dění na stole nemohu říct nic, než-li to, že jsem spatřil model Star Destroyer ve vší své kráse naživo.

Závěrem bych rád poděkoval všem účastníkům a těším se na další akci.

IMG-20200628-WA0011

Obrázek 1 z 12