HotAC: Mission: The Refueling Station, Part I: Rescue Rebel Operatives – 2 hráči

Před pár dny jsem se synem odehrál první misi kampaně pro X-WING Heroes of the Atury Cluster. Osobně jsem již pár misí odehrál v SOLO verzi. Report SOLO hry najdete zde. Tohle bylo moje první lítání ve dvou hráčích a bylo to fajn.

Radek se rozhodl pro Y-WING i přes jeho počáteční cenu. Já zůstal v X-WINGu. Možná bylo fajn, že v letce Ypsilon byl.


Mission Briefing:
“We’ve received an encrypted message from one of our Rebel Operative teams in the Argus system. They were engaged in covert reconaissance of Imperial facilities in a nearby asteroid field.
Their HWK-290 has sustained heavy damage to its weapons and hyperdrive. They won’t make it back in one piece with their findings unless we scramble some fighter cover.
There’s a good bet the Empire has already dispatched fighters to intercept them too”.


Primárním cílem mise je dostat HWK-290 do sektoru B. Sekundární cíle jsou akce Protect pro HWK a sestřelení elitní stíhačky Impéria.

Silně poškozený HWK-290 s pilotem PS2 (Pilot Skill) se nacházel v oblasti A, misy začíná s kritickým poškozením Demaged Sensor Array a dva štíty. Ze sektoru 3 a 4 se hned v prvním kole letí letky po dvou TIE Fighterech, kteří se okomřitě pouští do HWK. HWK vyvázl s jedním posledním životem.

V druhém kole, jsem dal HWK jako akci Protect a Radek začal s ostřelováním soupeře.

Ve třetím kole jsem vlítl do houfu TIE Fighterů, abych odvedl pozornost od HWK a Ypsilon letěl naproti TIE Interceptorovi s elitním pilotem, který se zničeho nic objevil v sektoru 2. Byla to docela mela, Ypsilon přišel o štíty, ale Interceptor tento útok neustál, byl sestřelen.

Čtvrté kolo pro mě znamenalo přežít nálety TIE Fighterů, HWK byl už relativně v bezpečí, ale potenciální hrozba sestřelení tu ještě byla. Ypsilon sundal dalšího Fightera.

V pátém kole bylo rozhodnuto. HWK byl na druhé straně.

Y-WING si za tuto hru vydělal 12XP a X-WIN pouhé 3, ale i tak dobrý. Kampaň bude pokračovat druhou misí Disable Sensor Net. Jakmile ji odehrajeme, pokusím se o nějaký report.

Těším se na další misy.