Cities of Sigmar vs. Nurgle

V dnešní bitvě se utkala skupina sil Chaosu pána Nurgleho s nájezdnickou skupinou temných elfů z Naggarothu. Síly chaosu vedl mocný šampion Glottkin se svými bratry, jež veleli dvěma skupinám válečníků chaosu v černých plátových zbrojích a mocnému požehnanému bojovníkovi Nákazy. Pro temné elfy se jednalo o první bitvu, a tudíž se hned vrhli na nepřítele a jeho strategické body.

Bitevní kočár elfů, tažený studenokrevnými, vyrazil vpřed a snažil se dostat k nejbližšímu bodu nepřítele. Hned u středu bitevního pole byl ale zastaven šampionem boha nákaz Glottkinem. Glottkin svými mocnými útoky roztrhal vůz v krátkém a krvavém souboji. Posádka bitevního kočáru a studenokrevní stačili šampiona poranit, ale rány se hned zacelily. Mezitím se generál temných elfů na svém strašlivém drakovi přibližoval  z boku k nepřátelskému bodu. Síly Chaosu na tento bod vyslaly jednotku válečníků chaosu, aby se s generálem střetly, na druhý bod vyslaly požehnaného bojovníka Nákazy s jeho obouruční sekerou. K Požehnanému bojovníkovi se na druhém křídle přibližoval Kharibdyss od temných elfů vedený svými krotiteli a z dálky podporován temnou čarodějkou. 

Uprostřed bitevního pole se mezitím odehrál nejkrvavější boj celé bitvy. Skupina válečníků Chaosu se s děsivým řevem zakousla do řad Popravčích a jedním mocným útokem zdecimovala celou jednotku, až na jejího velitele. Tomu přispěchala na pomoc skupina Korzárů z Černé Archy vedená jejím krutým kapitánem. 

Kdyby nebyl v řadách Korzárů schovaný Stínový zabiják, nejspíš by válečníci Chaosu zmasakrovali i kruté Korzáry. Zabiják svými čepelemi a přesnými zásahy vyryl do jednotky válečníků temného boha krvavou brázdu. Přeživší již byli postupně udoláni útoky Korzárů a jejich kapitánem.

Na bocích bojiště u strategických bodů sil papá Nurgleho mezitím proběhl boj generála temných elfů s další skupinou válečníků Chaosu a Požehnaného s obouruční sekerou a Kharibdyssem. Generál se svým drakem postupně rozcupoval válečníky chaosu, ale odnesl si z tohoto boje mnoho jizev a zranění. 

Boj Požehnaného pána Nurgleho a monstra z hlubin moře Kharibdyssem byl velmi vyrovnaný a dlouhý. Obouruční sekera vyrývala do těla monstra obří rány, ale Kharibdyss nenechal svému protivníkovi nic dlužen. Když už oběma bojujícím docházely síly, byl Požehnaný překvapivě roztrhán drápy a několika hlavami poházen do okolí bojiště.

Poslední šampion boha Nurgleho Glottkin, rozzuřen těmito ztrátami, v bojovém šílenství smetl skupinu Korzárů a jejího kapitána několika mocnými údery. Kusy temných elfů rozmetal uprostřed bojiště pro svého pána Nurgleho. 

Bohužel tou dobou již byly oba body sil chaosu v držení temných elfů a čarodějka celou dobu střežila svůj strategický bod. Síly Chaosu pána nákaz byli poraženy na body ale za cenu velkých ztrát. Pokud by Nurgleho šampion měl šanci nadále bojovat, jistě by zbytky poraněných sil temných elfů smetl bez námahy s pomocí nákazy a rozkladu.